Teleskopické manipulátory

Teleskopické manipulátory Teleskopické manipulátory jsou typem manipulační techniky konstruované pro manipulaci s těžkými břemeny ve velkých výškách. Teleskopické manipulátory

Teleskopické manipulátory jsou speciálně konstruované stroje, které umožňují manipulaci s materiály o velkých nosnostech, a to na zemi i ve velkých výškách. Teleskopické manipulátory jsou vybaveny pohonem všech čtyř kol (poznáte dle označení 4 x 4) a výkonným dieselovým motorem.

S teleskopickými manipulátory je možné pracovat s materiálem o nosnostech nad 3 tuny ve výškách až 25 metrů. Díky svým konstrukčním vlastnostem nachází teleskopické manipulátory využití nejen ve stavebnictví, ale i v zemědělství a řadě jiných průmyslových odvětví. Ve spojení se s přídavnými zařízeními, jako jsou např. lopaty, pracovní koše, jeřábové nástavce apod., mají teleskopické manipulátory i řadu dalších využití.

Jelikož jsou teleskopické manipulátory určeny především pro venkovní použití, jejich dalším typickým znakem je kabina s výhřevem zajišťující komfort uživatele.

Na trhu jsou k dispozici teleskopické manipulátory značek Manitou, JCB, Komatsu, Caterpillar, Merlo, New Holland a řada dalších.