Terenní vysokozdvižné vozíky

Terenní vysokozdvižné vozíky Terénní vysokozdvižné vozíky jsou speciálně konstruované vysokozdvižné vozíky určené k manipulaci v náročnějším terénu. Terenní vysokozdvižné vozíky

Sháníte vozík pro použití na nerovném povrchu? V tom případě pro Vás bude nejlepší variantou ohlédnout se po terénních vysokozdvižných vozících. U terénních vysokozdvižných vozíků totiž naleznete charakteristické znaky, které zajišťují bezproblémovou manipulaci v terénu. Mezi takové znaky patří zejména speciální podvozek, větší pneumatiky, zvýšený rám a výkonnější motor.

Velkou výhodou je potom fakt, že většina terénních vysokozdvižných vozíků má pohon všech 4 kol. Takové terénní vozíky označujeme jako čtyřkolky a poznáte je jednoduše podle označení 4 x 4.

Na trhu existuje řada výrobců, kteří se primárně zabývají právě terénními vysokozdvižnými vozíky. Takovými výrobci jsou například společnost AUSA, která na trh dodává terénní modely AUSA C200, C250, C300 apod., dále společnost JCB nabízející například terénní vozíky JCB 926 nebo JCB 930, a samozřejmě také společnost MANITOU. Vedle nich lze na trhu nalézt i mnoho výrobců klasických vysokozdvižných vozíků, kteří ve své nabídce mají i terénní vysokozdvižné vozíky, jako například vozíky značky DESTA s označením DESTA DVHM 3522 TX.

Terénní vysokozdvižné vozíky lze používat ve spojení s řadou přídavných zařízení, jako jsou třeba hydraulické lopaty, sněžné pluhy apod. Takto vybavené terénní vozíky Vám potom mohou být velkým pomocníkem například v zimním období při úklidu sněhu.

Jelikož se nové terénní vysokozdvižné vozíky pohybují ve vyšších cenových kategoriích a jejich využití je dost specifické, uživatelé se často obrací spíše na prodejce použitých terénních vozíků, kde je možné tyto stroje pořídit za přijatelnější ceny. Ojeté terénní vysokozdvižné vozíky lze najít v nabídce většiny dodavatelů, zabývajících se použitou manipulační technikou.

Pro případ, že běžně nepotřebujete manipulovat v terénu, a nastane u Vás výjimečná situace, kdy je třeba využít právě terénní vozík, existuje zde ještě varianta pronájmu terénního stroje. V dnešní době je možné se obrátit na řadu půjčoven terénních vysokozdvižných vozíků. Půjčovny vozíků obvykle disponují i terénními vozíky a za přijatelnou cenu Vám tyto specifické stroje poskytnou.

Název Rok výroby Nosnost Výška zdvihu Cena
JCB 930, 4 x 4 2003 3000kg 5500mm 524 000,- Kč
JCB 926 4WD 2000 2600kg 5400mm 469 000,- Kč